2018-2019 KSCA Members

All Kentucky High School Fast-Pitch Softball Coaches are eligible for membership.

2018/2019 Membership is open July 1, 2018 to March 1, 2019

Click here to join the KSCA

3 Class Alignment (Track and Field Alignment) used for All State Selections –effective 2014 season

New Fastpitch Alignments (Districts and Regions) –effective 2014 season

Regional Representatives – Help the Director in certain communications in respective Regions

Updated April 25, 2019

Head Coaches

Only paid teams are listed below.  If you have paid, make sure you have filled out the form online (https://form.jotform.com/81595088767172).  If you submitted a form, and have not paid, you will not be listed.

SCHOOL

HEAD COACH

DAY PHONE

E-MAIL

REG

CLASS

Anderson County

Jeff Hawkins

(502) 6806038

jhawkins1961@yahoo.com

8

3A

Apollo

Stephen Julian

(270) 9253311

stephen.julian@daviess.kyschools.us

3

3A

Ashland

Scott Ingram

(606) 6155364

scedee3@icloud.com

16

2A

Assumption

Lisa Pinkston

(502) 5994968

lisapinkston@gmail.com

7

3A

Ballard

Alan Jones

(502) 6487496

alan.jones@assuredpartners.com

7

3A

Barbourville

Derrick Poff

(606) 6273055

derrickpoff1@yahoo.com

13

1A

Barren Co

Daryl Murphy

(270) 4590299

daryl.murphy@barren.kyschools.us

4

3A

Bath County

Kenny Williams

(606) 3364326

kwill40360@gmail.com

16

1A

Bell County

J W Campbell

(606) 499-2367

jwcampbell@ymail.com

13

2A

Bethlehem

Shaun Smith

(502) 5003532

jssmith79@twc.com

5

1A

Bishop Brossart

Tom Baynum

(859) 3935235

tbaynum@zoomtown.com

10

1A

Bourbon Co

Tony Sosby

(859) 7076719

tony.sosby@bourbon.kyschools.us

10

2A

Bowling Green

Demont Franklin

(270) 7909622

demont.franklin@bgreen.kyschools.us

4

3A

Boyd Co

Dave Wheeler

(606) 923-4331

Dxwheeler@bop.gov

16

2A

Boyle Co.

Brian J. Deem

(859) 6195910

brian.deem@boyle.kyschools.us

12

2A

Bracken Co

Brad Riley

(859) 4620435

Brad.riley@bracken.kyschools.us

10

1A

Breathitt Co

Rebecca Neace

(606) 2721884

rebecca.neace@breathitt.kyschools.us

14

1A

Bullitt East

Ricky D. Hoffman

(502) 4925288

besoftball@yahoo.com

6

2A

Butler

Brittany Braun

(502) 5482404

brittany.braun@jefferson.kyschools.us

6

3A

Butler County

John Embry

(270) 5267945

john.embry@butler.kyschools.us

3

2A

Caldwell County

David Choate

(270) 6251332

david.choate@caldwell.kyschools.us

2

2A

Calloway Co

Kady Arant

(303) 4061338

kady.arant@calloway.kyschools.us

1

2A

Campbell County

Sandi Kitchen

(513) 5184099

kitchtocoach@yahoo.com

10

3A

Carlisle County

Scott Ginn

(270) 727-0146

scott.ginn@carlisle.kyschools.us

1

1A

Carroll County

Chelsie Zink

(859) 7435806

chelsie.zink@carroll.kyschools.us

8

1A

Central Hardin

Jamie Goodman

(270) 7352058

goodman14@windstream.net

5

3A

Christian Academy of Louisville

Kyle Mullin

(502) 3381889

kmullin@rev-a-shelf.com

7

2A

Christian County

Johnny Blane

(270) 887-6004

jblane2479@gmail.com

2

3A

Clay Co.

Jamie Gilbert

(606) 5983737

jamie.gilbert@clay.kyschools.us

13

2A

Cooper

Rusty Scott

(859) 8017527

rusty.scott@boone.kyschools.us

9

3A

Crittenden County

Stephen Smith

(270) 9690739

stephen.smith@crittenden.kyschools.us

2

1A

Danville

Tim Breitenbach

(859) 3195647

tim.breitenbach@danville.kyschools.us

12

1A

Daviess County

John Biggs

(270) 929-5782

john.biggs@sspencer.k12.in.us

3

3A

Dixie Heights

Sarah Osborne

(859) 9928830

sarah.osborne@kenton.kyschools.us

9

3A

duPont Manual

Andrew Hundley

(270) 3125837

andrewhundley34@gmail.com

7

3A

East Carter

Derek R Calhoun

(606) 2255327

derek.calhoun@carter.kyschools.us

16

2A

East Jessamine

Kevin Dennis

(859) 2305538

kdennis@lexingtonky.gov

12

2A

East Ridge

Eric Slone

(606) 4323380

eric.slone@pike.kyschools.us

15

1A

Eastern

Dean Taylor

(502) 5935185

coachtaylor.dean@gmail.com

7

3A

Edmonson Co

Bridgett Poteet

(270) 5972151

bridgett.poteet@edmonson.kyschools.us

3

1A

Elizabethtown

Jimmy Schmidt

(502) 4717267

james.schmidt@etown.kyschools.us

5

2A

Elliott County

Jack McDaniel

(606) 3590938

malsdad_2003@yahoo.com

16

1A

Estill Co

 

 

Paid for Head Coach plus 1 asst coach – Head Coach, please fill out form at https://form.jotform.com/81595088767172

Not listed in totals

2A

Fern Creek

Rob Robinson

(502) 6093368

robert.robinson@jefferson.kyschools.us

6

3A

Fleming County

Tanna Seuferer

(606) 8456601

tanna.seuferer@fleming.kyschools.us

16

2A

Franklin Co

Tracy Spickard

(859) 4202550

tracy.spickard@franklin.kyschools.us

11

2A

Franklin Simpson

Todd Caudill

(270) 6471845

toddcaudill10@gmail.com

4

2A

Frederick Douglass

Donald Murphy

(304) 575-2202

wvmurf@yahoo.com

11

2A

Garrard County

Todd Montgomery

(859) 3517352

todd5252@msn.com

12

2A

George Rogers Clark

Daniel Rogers

(859) 6617623

daniel.rogers@madison.kyschools.us

10

3A

Glasgow

Steven Murphy

(270) 5908622

steven.murphy@glasgow.kyschools.us

4

2A

Grant County

Scott Simpson

(859) 4455237

scott.simpson@grant.kyschools.us

8

3A

Grayson County

Eddie Anderson

(270) 2305916

eddie.anderson@grayson.kyschools.us

3

3A

Green County

Jeff Wright

(270) 2996032

jeff.wright@green.kyschools.us

5

1A

Greenup County

Eric Keeton

(606) 571-0266

eric.keeton@greenup.kyschools.us

16

2A

Greenwood

Rebecca Rousseau

(606) 2071062

rebeccaerousseau@gmail.com

4

3A

Hancock Co

Dwayne Wroe

(270) 922-1241

wroe1236@bellsouth.net

3

1A

Harrison County

Christine Garnett

(859) 588-6484

christine.garnett@harrison.kyschools.us

10

2A

Hart County

Timothy Highbaugh

(270) 6701419

tim.highbaugh@hart.kyschools.us

5

3A

Hazard

Candi Fannin

(606) 4291318

candi.fannin@hazard.kyschools.us

14

1A

Henderson County

Shannon Troutman

(270) 8607162

srtroutman41@gmail.com

2

3A

Hickman County

Lisa Britton

(270) 6273132

lisa.britton@hickman.kyschools.us

1

1A

Highlands

Rob Coffey

(859) 9059720

robcoffey90@yahoo.com

9

2A

Holy Cross - Louisville

Tony Young

(812) 7860438

frankrone1@aol.com

6

1A

Hopkins Co Central

Ed Ward

(270) 6352013

fireballdad2002@yahoo.com

2

2A

Jackson City

Tony Turner

(606) 5686059

parkmantony@yahoo.com

14

1A

Jeffersontown

Matthew Cook

502-593-5896

mcook1317@gmail.com

6

3A

John Hardin

Rocco Addesa

(270) 268-1075

raddesa05@gmail.com

5

2A

Johnson Central

Joey Estep

(606) 7892530

phillip.estep@johnson.kyschools.us

15

3A

Lafayette

Dan Grantz

(859) 6199607

dan.grantz@uky.edu

11

3A

LaRue Co

Rocky Cundiff

(270) 6964029

rockycundiff@hotmail.com

5

2A

Lawrence County

kenny horn

(606) 3691336

lckennyhorn@gmail.com

15

2A

Lexington Catholic

Emery Emmert

(859) 4926018

encoreky1@gmail.com

11

2A

Lexington Christian Academy

Greg Shewmaker

(859) 9835148

shewmaker@twc.com

11

1A

Lewis County

Mike Diller

(606) 8313212

coachmikediller@gmail.com

16

2A

Lincoln Co.

Jordan Ward

(859) 5833448

jordanlynnward2414@yahoo.com

12

2A

Logan County

Mark Wood

(270) 5900397

mark.wood@logan.kyschools.us

4

3A

Lyon County

Jason Collins

(859) 4215775

jtckidd@gmail.com

2

1A

Madison Southern

Abbey Stepp

(859) 7538196

abigail.stepp@madison.kyschools.us

11

 2A

Madisonville North Hopkins

Whitney Barber

(270) 8758213

whitneybarber04@gmail.com

2

3A

Magoffin County

Tony Skaggs

(606) 3679688

tony.skaggs66@gmail.com

15

1A

Male

Josh Bloomer

(502) 5005198

jbloomer400@gmail.com

7

3A

Marion County

Erin Benton

(502) 6123085

erin.benton@marion.kyschools.us

5

2A

Marshall County

Mallory Newton

(270) 205-2884

mallory.newton@marshall.kyschools.us

1

3A

Mason County

Adam Sapp

(606) 5843020

adamsapp28@yahoo.com

10

2A

McCracken Co

Tony Hayden

(270) 3664484

tony.hayden@mccracken.kyschools.us

1

3A

Meade Co.

Penny Reece

(270) 7918875

preece401964@yahoo.com

3

3A

Mercer County

Rob Tharp

(859) 3256612

robbie.tharp@mercer.kyschools.us

12

2A

Middlesboro

Petie Gilbert

(606) 2691943

aaron.sowders@mboro.kyschools.us

13

1A

Monroe County

Treg Turner

(270) 4278313

treg.turner@monroe.kyschools.us

4

1A

Montgomery County

Robert O McCoy

(859) 2748282

romccoy54321@gmail.com

10

3A

Morgan Co

Michael Taulbee

(606) 272-1824

mike.taulbee@yahoo.com

16

1A

Muhlenberg County

Autumn Wilkins

(270) 5437808

autumn.wilkins@muhlenberg.kyschools.us

3

3A

Newport Central Catholic

Mike Mazzei

(513) 2560012

mmazz01@cinci.rr.com

9

1A

Nicholas County

Mike Johnson

(859) 5850531

mikejohnsonadjuster@gmail.com

10

1A

North Laurel

Doug Gregory

(606) 260-0848

Douglas.gregory@laurel.kyschools.us  

13

3A

North Oldham

Ashley Hardin

(502) 9940492

ashleyhardin91@gmail.com

8

2A

Notre Dame

 

 

Paid for Head Coach plus up to 5 asst coaches – Head Coach, please fill out form at https://form.jotform.com/81595088767172

Not listed in totals

 

Ohio County

Steve Segers

(270) 2563346

steve.segers@ohio.kyschools.us

3

3A

Oldham County

Steve Leanhart

(502) 4326993

ochssoftball@yahoo.com

8

3A

Owensboro Catholic

Jeremy Phelps

(270) 3147088

463doubleplayowb@gmail.com

3

1A

Paducah Tilghman

Sarah Puckett

 

pucket31@gmail.com

1

2A

Pike Co Central

Derrick Newsome

(606) 2052486

derrick.newsome@pike.kyschools.us

15

2A

Paris

Dwayne Rice

(859) 6290787

 Drice1962@gmail.com

10

1A

Paul Laurence Dunbar

Sasha Turansky

(214) 6931747

sasha.turansky@jessamine.kyschools.us

11

3A

Phelps

Debbie Stiltner

(606) 456-3482

debbie.stiltner@pike.kyschools.us

15

1A

Pikeville

Brandi Howard

(606) 4245083

brandi.howard@pikeville.kyschools.us

15

1A

Powell County

 David Faulkner

(606) 4348783

david.faulkner@powell.kyschools.us

14

2A

Pulaski County

Brad Gover

(606) 2716124

brad.gover@pulaski.kyschools.us

12

3A

Raceland

Shawn Johnson

(606) 2320271

shawn.johnson@raceland.kyschools.us

16

1A

Rockcastle County

Matthew Brown

(859) 2308022

matthew.brown@rockcastle.kyschools.us

12

2A

Rowan Co

Larry Slone

(606) 3560357

Larry.slone@rowan.kyschools.us

16

2A

Russell

Terry Callihan

(606) 2320524

terry@airsupremellc.com

16

2A

Russell County

Ron McBeath

(270) 5661674

rkmcbeath@duo-county.com

4

2A

Russellville

Ryan Davenport

(270) 7720375

ryan.davenport@russellville.kyschools.us

4

1A

Sacred Heart

Bob A. Wheatley

(502) 609-4512

bwheatley@shslou.org

7

3A

Scott County

Jeff Portwood

(502) 3168050

kaportwood@aol.com

11

3A

Shelby Co.

Shauna Gramig

(502) 2209949

sgramig0@gmail.com

8

3A

Simon Kenton

Jeff Morgan

(859) 803-3126

jtkkc@yahoo.com

8

3A

South Laurel

Carly Mink

(606) 6821497

carly.mink@laurel.kyschools.us

13

3A

South Oldham

Jim Prather

(502) 9057180

sohssoftball@yahoo.com

8

3A

South Warren

Kelly Reynolds

(270) 7796523

kelly.reynolds@warren.kyschools.us

4

3A

Southwestern

Jarrod Sumner

(606) 8721091

jarrod.sumner@pulaski.kyschools.us

12

3A

Spencer County

John Howie

(502) 2710902

john.howie@spencer.kyschools.us

8

 

Tates Creek

Gary Preece

(859) 44898182

gpreece@shrine.net.org

11

3A

Taylor Co

 

 

Paid for Head Coach. – Head Coach, please fill out form at https://form.jotform.com/81595088767172

Not listed in totals

 

Trigg County

Toree McMain

(270) 522-2856

toree.mcmain@trigg.kyschools.us

2

2A

Villa Madonna

David Meier

(859) 3942435

dlmeier2@zoomtown.com

9

1A

Walton Verona

Mike Knotts

(859) 6280760

mikeknotts22@aol.com

8

1A

Warren East

Philip McKinney

(270) 2029678

sokythunder@yahoo.com

4

2A

Wayne Co

Danny Upchurch

 

danny.upchurch@wayne.kyschools.us

12

2A

Webster County

Greg Pirtle

(270) 7241968

gregorypirtle@gmail.com

2

2A

West Jessamine

Amy Wymer

(513) 4103306

amy.wymer@jessamine.kyschools.us

12

3A

Western Hills

Brian Redmon

(502 ) 803 6143

brian.redmon@ky.gov

11

2A

Wolfe County

Benny Campbell

(606) 2335909

benny.campbell@wolfe.kyschools.us

14

1A

Woodford County

Les Anderson

(859) 4944818

les.anderson@uky.edu

11

3A

Assistant Coaches

ASSISTANT COACHES

SCHOOL

REG

Caitlyn Smith

Anderson Co

8

Greg Boblitt

Anderson Co

8

Brent Aldridge

Anderson Co

8

Sean Fay

Apollo

3

Brad Hamilton

Ashland

16

Craig Driskell

Assumption

7

Nick Domeck

Ballard

7

Brad Smith

Ballard

7

Brittany Mockbee

Ballard

7

Gary Hamilton

Barbourville

13

Rusty Hurley

Barbourville

13

Lauren Harris

Barren Co

4

Rex Rush

Barren Co

4

Stacy Sutherland

Barren Co

4

Dave Moore

Bath Co

16

Allen Messer

Bath Co

16

Danielle Petra

Bell Co

13

Alex Barnett

Bell Co

13

Lisa Robbins

Bell Co

13

Richie Robbins

Bethlehem

5

Andy Mitchell

Bethlehem

5

Doug Osborne

Bethlehem

5

Mel Webster

Bishop Brossart

10

Dennis Kremer

Bishop Brossart

10

Dan Donovan

Bourbon Co

10

Tammy Frederick

Bourbon Co

10

Miranda Ingram

Bourbon Co

10

Alex Hardy

Bourbon Co

10

Billy Lindsey

Bowling Green

4

Steve Sharp

Boyd Co

16

Greg Martin

Boyd Co

16

Debbie Wienfertner

Boyd Co

16

Jay DeBord

Boyle Co

12

Jessica Speake

Boyle Co

12

Staff (up to 5 assistants)

Bracken Co

Not listed in totals

Wendell Vincent

Butler

6

Diane Dyer

Butler Co

3

Brent Clark

Butler Co

3

Colten Cardwell

Butler Co

3

Chad Rennison

Caldwell Co

2

Assistant Coach

Calloway Co

Not listed in totals

Kaleena Dowdy

Carlisle Co

1

Rob Eddleman

Carlisle Co

1

Ashley Martin

Carlisle Co

1

Jordan Daniel

Central Hardin

5

Jeff Ashley

Christian Academy of Louisville

7

Robert Jones

Christian Co

2

Dave Hinton

Cooper

9

Jason Milburn

Cooper

9

Courtney Biggs

Daviess Co

3

Janet Farrell

Daviess Co

3

MacKenzie Scaggs

Daviess Co

3

Kristin Elfers

Dixie Heights

9

Bret Garrett

Dixie Heights

9

Jamie Messarro

Dixie Heights

9

Steve Oberhausen

duPont Manual

7

Jana Johnson

duPont Manual

7

Destiney Taul

duPont Manual

7

Shannon Putman

duPont Manual

7

Mike Thomas

East Jessamine

12

Michael Coleman

East Ridge

15

Shelby Taylor

Eastern

7

Paige Alford

Eastern

7

Kevan Alford

Edmonson Co

3

Johnna Basil

Edmonson Co

3

Mike Savage

Elizabethtown

5

Morgan Cross

Elizabethtown

5

Mike Colosanti

Elizabethtown

5

Kenny Markwell

Elliott Co

16

Mike Copley

Elliott Co

16

Stephanie Sturgill

Elliott Co

16

Assistant Coach

Estill Co

14

Brandon Clemmons

Fern Creek

6

Allen Argo

Fleming Co

16

Ted Marlette

Franklin Co

11

Nicole McCoy

Franklin Co

11

Butch Turner

Franklin Co

11

Morgan Bullock

Franklin Co

11

Trent Coffee

Franklin Simpson

4

Ashley Gates

Frederick Douglas

11

Kelly Montgomery

Garrard County

12

Kevin Crutchfield

Garrard County

12

Ramie Goldey

Garrard County

12

Brian Caudill

George Rogers Clark

10

Jason Cook

Glasgow

4

Morgan McClure

Grant Co

8

Kara Anderson

Grayson Co

3

Taylor Wroe

Hancock Co

3

Glenn Lonaker

Harrison Co

10

Heather Childress

Hart County

5

Philip Riordion

Hart County

5

Trevor Parker

Henderson Co

2

Kris Kemp

Henderson Co

2

Stefani Johnson

Henderson Co

2

Andrea Engelbrecht

Henderson Co

2

Jack Clark

Hickman Co

1

David Frankrone

Holy Cross – Louisville

6

Miranda Standiford

Holy Cross – Louisville

6

Staff (up to 5 assistants)

Hopkins Co Central

Not listed in totals

Erika Stark

Hopkins Co Central

2

Lynette Lewis

Hopkins Co Central

2

Jason Young

Hopkins Co Central

2

Bobby Humphries

Hopkins Co Central

2

Lauren Ward

Hopkins Co Central

2

George McIntosh

Jackson City

14

Craig Delong

Johnson Central

15

Brooke Young

Johnson Central

15

Larry Stambaugh

Johnson Central

15

Josh Fannin

Johnson Central

15

Lisa Durham

Lafayette

11

Chris Hould

Lafayette

11

Justin Denton

Lafayette

11

Aimee Mudd

Lafayette

11

Roy Walker 

Laure Co

5

Jimmy Methex

Lawrence Co

15

Sam Sparks

Lawrence Co

15

Dennis Bowens

Lawrence Co

15

Tina Watson

Lexington Catholic

11

Stephon Brown

Lexington Christian

11

Jeremy Teall

Lexington Christian

11

Renae Morton

Lexington Christian

11

Kelsey Diller

Lewis Co

16

Billy Coursey

Lyon Co

2

Natalie Simpson

Lyon Co

2

Andy Stepp

Madison Southern

11

Jason Patterson

Madisonville North Hopkins

2

Traci Arnold

Madisonville North Hopkins

2

MItchell Lutz

Madisonville North Hopkins

2

Dennis Prater

Magoffin Co

15

Annie Gordon

Male

7

Emily Fenwick

Marion Co

5

Laura Mattingly

Marion Co

5

Jordan Gilland

Marshall Co

1

CheyAnne Ludovissie

Marshall Co

1

Cayla Levins

Marshall Co

1

John Howard

McCracken Co

1

David Scheer

McCracken Co

1

Cory Tilford

McCracken Co

1

Jim Shoulders

McCracken Co

1

Jacqueline Roof

McCracken Co

1

Sarah Jordan

Meade Co

3

Mary Dales Hayden

Meade Co

3

Ashley Nikolao

Meade Co

3

Keith Miller

Mercer County

12

Cliff Prewitt

Mercer County

12

Machia Everage

Mercer County

12

Ricky Donithan

Montgomery Co

10

Joey Emmert

Monroe Co

4

Stefanie Tudor

Monroe Co

4

Tracy Arnett

Monroe Co

4

Scotty Oney

Morgan Co

16

Camrie Gray

Muhlenberg Co

3

Heather Proffitt

Muhlenberg Co

3

Chris Burkart

Newport Central Catholic

9

Dan Hausfeld

Newport Central Catholic

9

Danielle Hausfeld

Newport Central Catholic

9

Kristen Schreiber

Newport Central Catholic

9

Josh Hunt

Nicholas Co

10

Ashley Taylor

North Laurel

13

Howard Hardin

North Oldham

8

Staff (up to 5 assistants)

Notre Dame

Not listed in totals

James Segers

Ohio Co

3

David Ryks

Oldham Co

8

Erik Davis

Oldham Co

8

Darby Grizzard

Oldham Co

8

Erick Anderson

Oldham Co

8

Charles Mitchell

Paducah Tilghman

1

Brittany McDainels

Paris

10

Russell Dray

Paris

10

Libby Morgan

Paris

10

Dolly Mitchell

Paris

10

Shelby Shanks

Paul Laurence Dunbar

11

Devin Howell

Phelps

15

Micah Coleman

Phelps

15

Stevin Howard

Pikeville

15

Stanley Howard

Pikeville

15

Eric Ford

Pikeville

15

Meghan Mays

Powell Co

14

James Cook

Powell Co

14

Chris Howard

Powell Co

14

Luke Elmore

Pulaski Co

12

David Countryman

Pulaski Co

12

Robbie West

Raceland

16

Brent Mackie

Raceland

16

Aaron Rupard

Rockcastle Co

12

Ainsley Bussell

Rockcastle Co

12

Adam Coleman

Rockcastle Co

12

Melody O'Hair

Rowan Co

16

Terry Chin

Rowan Co

16

Ron O'Hair

Rowan Co

16

Tim Grider

Russell Co

4

Mike Duncan

Russellville

4

Reggie Collier

Russellville

4

Felix Gilbert

Russellville

4

Seth Whittaker

Russellville

4

Jesse Harrod

Sacred Heart

7

Kayla Portwood

Scott Co

11

Kara Hicks

Shelby Co

8

Chris Craddock

Shelby Co

8

Katie Circle

Shelby Co

8

Paul Blau

Simon Kenton

8

Kayla Morgan

Simon Kenton

8

Jessica Swope

Simon Kenton

8

Kenneth Fisher

South Laurel

13

Kat Downing

South Warren

4

Taylor Proctor

South Warren

4

Keith Kosmecki

Southwestern

12

Todd Easton

Tates Creek

11

Heather Smith

Tates Creek

11

Katelyn Blair

Tates Creek

11

Jeff Montgomery

Villa Madonna

9

Sydney Maxwell

Villa Madonna

9

Gene Schadler

Walton Verona

8

Natlie Meadows

Walton Verona

8

Kelsey Durr

Walton Verona

8

Terrill Elkin

Warren East

4

Shawn Gossage

Wayne Co

12

Mike Burgett

Webster Co

2

Gabe Pirtle

Webster Co

2

Mickey Blue

Webster Co

2

Courtney Omer

Webster Co

2

Cleatous Coffey

West Jessamine

12

Katie Filiatreau

West Jessamine

12

Kendall Anderson

West Jessamine

12

Jerry Comley

Western Hills

11

Robert Creech

Wolfe Co

14

Gary Brown

Wolfe Co

14

Lucas Miller

Wolfe Co

14

Rick Abel

Woodford Co

11

Fred Powers

Woodford Co

11

Jeff Marshall

Woodford Co

11

Associate Members $15 (Former KSCA Members or Current Middle School Coaches)

 Click here to join as an Associate Member

NAME

SCHOOL

E-MAIL

Kelly Cable

Shelby Co

gloveit24@yahoo.com

Jonathan Spalding

Marion Co

jonathanrspalding@hotmail.com

George Randolph

Owensboro Catholic

 

Mike Harreld

Meade Co

 

Jim McAlister

KY Prep Softball

Jimmcalister116@yahoo.com

Stan Head

Livingston Central

Stan.head@livingston.kyschools.us

Jesse Huff

Hopkins Co Central

Jesse.huff@hopkins.kyschools.us

Bart Rison

Montgomery Co

Brison4@roadrunner.com

Jim Scott

Montgomery Co

Jnscott82@bellsouth.net

Shirley Beard

Estill Co

bss123@irvineonline.net

2018 Members

2017 Members

2016 Members

2015 Members

2014 Members

2013 Members

2012 Members

 National Fastpitch Coaches Association

HOME | KSCA/Hall of Fame | Rankings | Tournaments | Members

All-State | Region/State | Player of the Week | KY Colleges

| KHSAA | Kentucky Weather| Other Links | E-W All Stars